Tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė tolerancijos diena

Lap 17, 2015 Naujienos by admin

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.

      Pilietinės iniciatyvos tikslai: išsiaiškinti žodžio „tolerancija“ reikšmę; aptarti su vaikais: ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius vaikai prisimena ar žino; paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.

        Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – MOZAIKA yra piešinys arba paveikslas, kurio vaizdas gali būti sukurtas iš įvairių medžiagų. Mūsų lopšelio-darželio bendruomenė mozaikos kūrimui panaudojo vaikučių kartu su tėveliais sukurtas kepures  iš popieriaus. Užsidėję skirtingų spalvų ir formų kepuraites vaikai su auklėtojomis kalbėjo apie tai, jog nors visos kepuraitės pagamintos iš tos pačios medžiagos, bet jos visos skirtingos, savo išvaizda, modeliu ir pan. Tarsi mes, nors ir skirtingi, bet vis tik visi esame žmonės. Kiekvienas su savo išvaizda, jausmais, požiūriu į tam tikrus dalykus. Kuo anksčiau vaikai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.